מערכת הגברה למסעדה היא חלק קריטי ביצירת האווירה במסעדה. לכן, חשוב לתת את הדעת, ולבחור את המערכת המתאימה ביותר למקום, שתתן את הצליל המדויק, בעוצמה המדויקת. לא כל מערכת של רמקולים למסעדה תתאים לכל מסעדה, הדבר תלוי בסגנון המסעדה ובאווירה שנרצה להשרות בה.

במסעדות לרוב נרצה מוסיקת רקע. כלומר הווליום הגבוהה לא חשוב לנו כמו דיוק של השמע בכל סקאלת התדרים (בווליום נמוך אם הסאונד לא יהיה חד זה ישמע רע). כמובן שאם יש במסעדה חלק חיצוני, נרצה שהמוזיקה תשמע גם שם, לכן נהיה חייבים להתחשב בפגעי מזג אוויר ונתקין רמקולים ממוגני מים.

כמו כן, כאשר מדובר ברמקולים, ברוב המקרים נעדיף ללכת על התקנת רמקולים שקועים, אשר לא ישנו את העיצוב שבחרנו מלכתחילה למסעדה. הסיבה היא שהעיצוב, על פי רוב, בענף המסעדנות הוא חלק מהקונספט של המסעדה, לכן לא נרצה לשנות אותו עם תוספת של רמקולים.

הגברה למסעדה

בחירה של רמקולים למסעדה צריכה להתחשב בגורמים שעבור מערכת ביתית לא היינו מתחשבים בהם

הגברה למסעדה

על פי רוב, ישנם שלושה סוגים עיקריים של מערכות סאונד לעסקים ולמסעדות, כאשר לכל סוג מערכת יש את היתרונות והחסרונות שלה:

מערכות כריזה – כשמן כן הן, המערכות הבסיסיות ביותר, אשר מיועדות לדיבור בלבד. לא מומלץ להשתמש המערכת המיועדת לכריזה בלבד לשם השמעת מוזיקה למסעדות או עסקים. היכולות של מערכת כזו הן בסיסיות לחלוטין, ומיועדות לדיבור וכריזה בלבד. עם זאת, יש כאלו שמשלבים אותן בתוך מערכת השמע הכללית.

מערכת בידורית – אלו הן בעצם מערכות שמע מלאות ביחידה אחת, ישנן בידוריות ניידות וישנן בידוריות נייחות. חשוב לציין שברוב המקרים הבידוריות הנייחות יהיו עוצמתיות יותר. הבידורית היא בעצם מכלול של שלושה נתונים: מערכת הגברה, רמקול וחיבור לנגן חיצוני. חשוב לציין כי בידורית נייחת מתחברת לרמקולים חיצוניים.

מערכת מלאה – בקטגורית המערכת המלאה נמצאת בעצם כל מערכת הכוללת חיבור של רמקולים לרסיבר וליחידת מקור (נגן מוזיקה או כל מקור אחר). את הרמקולים ניתן לחלק לשלושה סוגים עיקריים, נפרט מיד.

רמקולים למסעדה

כאשר מדברים על רמקולים, ברמה הבסיסית מדברים על שני סוגי רמקולים:

רמקולים מוגברים

רמקולים שמאוד נפוצים במסעדות ובתי עסק שלא נדרשים למערכת כריזה. הרמקולים המוגברים הם לרוב יהיו בגודל בינוני – קטן. אך תמיד יצריכו חיבור לחשמל. הרמקולים המוגברים מתאימים בעיקר למסעדות. הרמקול המוגבר משלב בתוכו גם מגבר פנימי כך שניתן לחבר אותם למקור השמע ישירות.

כמו שהזכרנו, היות והם אינם מחוברים למגבר, הם פחות מתאימים במידה ויש צורך לשלב מערכת כריזה בתוך מערכת שמע לעסק או למסעדה.

רמקולים פאסיביים

אלו הם הרמקולים הפשוטים שאנו מכירים. לכל אחד מאיתנו היה בשלב זה או אחר בחיים מגבר אליו היו צמודים רמקול או שניים. רמקולים אלה פחות נפוצים היום בגלל המקום הרב אותו דורש המגבר. חשוב לציין, רמקולים פאסיביים הם לרוב יותר חזקים מאשר רמקולים מוגברים.

עם זאת, במידה ויש צורך, בעיקר במסעדות או בבתי קפה, במערכת כריזה כחלק ממערכת השמע – אלו על פי רוב הרמקולים שנבחר.

הגברה למסעדה

הגברה למסעדה היא כבר חלק מ"חבילת הבסיס"

 

אלו הם שני הסוגים הבסיסיים של רמקולים הקיימים בשוק. עם זאת, כיום נהוג להתייחס לסוג שלישי, למרות שאין אבחנה מדויקת בינו לבין שני הסוגים האחרים.

רמקולים שקועים

רמקולים שקועים הפכו כבר לטרנד בינלאומי. הרמקולים השקועים הם למעשה רמקולים מוגברים או פאסיביים הנמצאים הישר בתוך הקיר שלנו. איך זה עובד? רצוי שעוד בשלב בניית שלדת העסק, איש המקצוע ישאיר שקע בקיר בגודל המדויק של הדגם אותו אתם רוצים, ולשם נכניס את הרמקול השקוע בתום הבנייה.

על פי רוב, היות והם לא משנים את העיצוב (מכיוון שהם חבויים מעין), אלו הרמקוליםן המותקנים במרבית המסעדות ובתי הקפה אשר העיצוב של המקום הוא חלק משמעותי מהקונספט שלהם.

מערכת הגברה למסעדה

כל בית עסק צריך מערכת סאונד, קל וחומר בענף המסעדנות. מערכת הסאונד משפרת את החוויה של שני הגורמים הכי חשובים של כל המסעדה – עובדים ולקוחות. יש הבדלים בין מערכות סאונד שונות. כמובן, חשוב לבחור את המערכת שתתאים לעסק שלכם מבין הסוגים שציינו קודם.

הבידורית היא הבחירה הנפוצה ביותר בקרב בתי העסקים הקטנים יותר (בתי קפה, ביסטרו וכו'). עם זאת יש גם מקומות גדולים שיותר תתאים להם מערכת סאונד מלאה. על פי רוב, מסעדות יבחרו במערכת סאונד מלאה, אשר נותנת מענה לצרכים שונים. עם זאת, ישנם גם מקרים רבים בהם נבחר מערכת בידורית.

מערכת הגברה למסעדה
מערכת הגברה למסעדה

מערכת הגברה למסעדה. החוויה לא תהיה מלא ללא מוזיקת רקע.

 

זכרו, מערכות הסאונד, לכל עסק, אינן מיועדות רק בשביל להנות ממוזיקה בזמן העבודה, מערכות סאונד משנות את כל האופי של העסק שלכם והם בעצם חלק מחווית הלקוח ולבסוף הן מה שיגרום לו לחזור. בנוסף, הן גורמות לעובדים שלכם לעבוד בצורה יותר יעילה ונעימה.

אתם מוזמנים לעקוב אחר עמוד הפייסבוק שלנו

Rate this post

קבל עוד היום הצעת מחיר למערכת מקצועית:

מערכות הגברה לעסקים

מערכות הגברה לבית הפרטי

קולנוע ביתי מקצועי

מערכות מולטימדיה לעסקים

סגור

כבר ראית ושמעת הכל...?

מגיעה לך מאתנו שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון מולטימדיה בול בשבילך!

Open chat
שלום וברכה,
אני אלי, הבעלים של א.א. מערכות. אני כאן לעזור..